wtorek, 17 marca 2015

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wanny wolnostojącej

Wybierając wannę wolnostojącą powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na jej rozmiar i kształt, a raczej wyprofilowanie. Wiadomo, że zewnętrzny kształt, wygląd wanny, design, jest bardzo ważny. Wanna musi się nam podobać, ale to jest kwestią bardzo indywidualną.
Po ocenie wizualnej wanny, pozostaje nam tylko przymierzyć się do niej i sprawdzić, czy jest wygodna. Dobrze jeśli w możemy w niej wygodnie rozprostować nogi,nie kurcząc się. Dla osób o wzroście ponad 180 cm nie będzie wygodnie w wannie o rozmiarze 160 cm. Dla takich osób 170-175 cm długości to podstawa. Jeśli lubimy kąpać się we dwoje to wybierajmy wanny jeszcze większe ok. 180-185 cm długości i co ważne z odpływem na środku, odpływ umiejscowiony w końcu wanny już nie pozwoli nam na relaksującą kąpiel we dwoje. Osoby niższe, mające ok. 160 cm, zadowolą się wanną nawet do 160 cm długości. Bardzo ważne jest także ułożenie pleców, dobrze jeśli można je swobodnie położyć. Jeśli wanna symetrycznie zwęża się z obu stron ku brzegom, to zwróćmy uwagę czy nasze plecy wygodnie się w niej rozprostują. 


Dla wielu osób ważne jest podparcie części lędźwiowej kręgosłupa, ale nie jest to zasadą. Sygnalizuję to ponieważ sporo osób zwraca na to uwagę. Warto wziąć pod uwagę także wysokość wanny. Jeśli wanna ma ponad 76 cm wysokości na całej długości, to może sprawiać trudności z wejściem do niej małych dzieci i osób starszych. Z drugiej strony w wyższych wannach woda nie będzie nam w ogóle moczyć podłogi. Bardzo zróżnicowany wybór wanien znajdziesz wśród wyrobów marki Ravon. Dla przykładu idealne podparcie dolnej części pleców mają modele Ravon Elisium i Euphoria, a dla dwojga idealna jest Ravon Modern.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz