wtorek, 25 listopada 2014

Salon z wanną



Każdy może w inny sposób kształtować swoją wizję salonu kąpielowego. Może on być niezależnym pomieszczeniem, przestrzenią otwartą na pokój dzienny albo sypialnię. Jedno jest pewne, taki kąpielowy pokój nie może być mały, powinien mieć ponad 10 m kw. Obecnie dość często projektuje się sypialnie z aneksem kąpielowym. Formalnie wygląda to tak, że część sypialna jest oddzielona jakimś przepierzeniem od części kąpielowej i toaletowej np. szklanymi przesuwnymi drzwiami czy zasłoną. W takich pomieszczeniach centralnymi elementami są łóżko i wanna, najczęściej wolnostojąca. To one grają pierwsze skrzypce, dlatego zadbaj o ich estetykę i jakość wykonania. Z wanien wolnostojących polecam wanny wolnostojące marki Ravon. Firma posiada kilka unikalnych wzorów, które idealnie skomponują się z każdym wnętrzem. Cena wanien Ravon: od 4 500 zł do 7 000 zł (cena za wannę w jednolitym kolorze, białą, wanny barwione w kolorze lub ręcznie malowane są w wyższych cenach). Produkty znajdziesz na stronie www.ravon.pl lub w sklepie firmowym w Warszawie przy ul. Bartyckiej 24/26 w lokalu 131 (o punkty partnerskie na terenie Polski pytaj telefonując pod numery podane na stronie www). Strefa toaletowa, gdzie znajduje się umywalka i np. misa wc, są ukryte przed bezpośrednim wzrokiem domowników. Przy projektowaniu takich pokoi warto pamiętać o drugiej łazience, która będzie dostępna dla pozostałych domowników i gości. Zasadniczo ta przestrzeń kąpielowa jest zarezerwowana do połączonej z nią sypialni. 

 
 
Salon kąpielowy to przecież nic innego jak łazienka do wypoczynku. Nie bój się przenieść wyposażenia typowego dla salonu do tej strefy. Będzie to np. wypoczynek, wygodny fotel, czy tak lubiana przez kobiety toaletka, z wszystkimi niezbędnymi akcesoriami do pielęgnacji. Elementy ozdobne, jak piękny żyrandol, kinkiety, duże płaszczyzny luster, obrazy na ścianach lub oryginalne rzeźby dodadzą charakteru wnętrzu i sprawią, że będzie wyglądało jak prawdziwy salon wypoczynkowy „z wartością dodaną” czyli możliwością relaksującej kąpieli. W salonach kąpielowych nie ma miejsca na pralki czy suszarki, za to przestrzeń taka potrzebuje blasku i różnego natężenia światła, dla wyeksponowania np. połyskującej ceramiki na ścianach czy wanny wolnostojącej, która ma być nie tylko źródłem relaksu, ale i elementem przykuwającym uwagę.
Nowym trendem, jest też instalowanie mini siłowni np. z jednym wielofunkcyjnym urządzeniem do ćwiczeń.
Aranżuje się także salony kąpielowe z balkonami lub tarasami, gdzie piękny widok za oknem będzie głównym elementem ozdobnym. Duże przeszklenia, dobrze komponują się z naturalnymi materiałami, jak drewniana podłoga czy kamień na ścianach. Są niejako przedłużeniem widoku za oknem. Podobnie ozdobne kwiaty w dużych donicach; motywy roślinne korespondują z przestrzenią na zewnątrz. Ale tutaj musisz uważać na widok za oknem, który najlepiej, żeby wychodził na zieleń, a jeśli jest to niemożliwe, to żeby przynajmniej uchronił domowników przed wzrokiem innych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz